Korene československej značky s koženou a kožušinovou módou siahajú až do roku 1948. Kara vznikla v rokoch 1953-1955 ako národný podnik zlúčením znárodnených kožušníckych podnikov v Hlinsku, Kolíne a Trutnove. V 70. a 80. rokoch Kara získala ohlas po celom svete – tretina produkcie sa vyvážala do ZSSR, ale aj do Švajčiarska, Nemecka, Veľkej Británie, USA alebo Škandinávie.

Po roku 1989 sa kožušnícky kolos počas nepodarenej privatizácie rozpadol na niekoľko samostatných podnikov, až takmer zanikol. Značku zachránil Zdeněk Rinth, ktorý v podniku Kara Trutnov pracoval od roku 1973 a vypracoval sa z pozície robotníka až na post výkonného riaditeľa.

Zamerané na kvalitu

Zameriavame sa na výrobu a predaj dámskej a pánskej konfekcie z pravej kože a kožušín, koženú galantériu a doplnky. Prinášame preverenú klasiku aj najnovšie trendy, vždy však kladieme dôraz na detail a prémiovú kvalitu použitých materiálov.Zameriavame sa na výrobu a predaj dámskej a pánskej konfekcie z pravej kože a kožušín, koženú galantériu a doplnky. Prinášame preverenú klasiku aj najnovšie trendy, vždy však kladieme dôraz na detail a prémiovú kvalitu použitých materiálov.
 

Koža je ako naša druhá koža

 

Koža je vysoko odolný materiál a vydrží niekoľkonásobne dlhšie než syntetická látka, ktorá jej v žiadnom prípade nemôže konkurovať. Časom získava na cene. Je priedušná. Príjemná na dotyk. Má skvelé izolačné schopnosti. Udržiava teplo, ale neprefúkne. Tvarovo sa prispôsobí. Je skrátka ako naša druhá koža.

Skvělé služby a odbornost

V koži sa perfektne vyznáme a poskytujeme bezkonkurenčné služby. Disponujeme vlastnou čistiarňou, ponúkame špecializovanú úschovňu vašich kožených a kožušinových pokladov značky Kara aj pozáručnú opravu odevov.
 
Po celom Slovensku nájdete 11 našich pobočiek, v Českej republike 30. Akýkoľvek model vám objednáme na vybranú predajňu, kde na vás bude v dohodnutom termíne čakať.

Na našich pobočkách dokážeme poradiť s výberom a s následnou starostlivosťou. Stáli zákazníci môžu využiť výhody vernostného klubu.